Bizden Haberler Tümü»

Botanik Park Gezimiz

Piramit Anaokulu olarak çocuklarımızla hem farklı çiçek ve ağaç türlerini incelemek, hem de doğa yürüyüşü yapmak üzere N...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Tiyatro Gezimiz

Atasehir Piramit Anaokulu çocukları, konusu yardımlaşma, dostluk olan ve iyilik yapmanın büyük bir erdem olduğunun vurgu...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Yaşlılara Saygı Haftası

Atasehir Piramit Anaokulu nun dev kalpli minikleri ile bugün büyüklerimizi ziyare gittik, ellerini öptük. Dedelerimiz, a...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Mutfak Etkinliğimiz

Atasehir Anaokulları nda  çocuklarımız bugün kendi kurabiyelerini yaptılar sonra da afiyetle yediler.Miniklerimizin...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Montessori Toplama Çalışmaları

Ataşehir Piramit Anaokulu Dinazorlar sınıfımız Montessori Matematik Materyallerimizden toplama tablası ile somut olarak ...

Haberin tamamı için tıklayınız.
Sağlıklı Beslenme

Aktiviteler

İNGİLİZCE

  • Yapılan bilimsel çalışmalar doğrultusunda, yabancı dil öğrenimine erken yaşta başlandığı takdirde çocukların ikinci (ve hatta üçüncü) bir dili çok daha kolay öğrendikleri  açıklanmıştır.

Erken yaşta ikinci bir dil alan çocuklar, o dili yaşayarak öğrendikleri için anadili telaffuzuna sahip olurlar.

Ataşehir Piramit Anaokulları’nda öğrencilerimiz, erken yaşta İngilizce eğitimi ile kültürler arası farklılıkları ve benzerlikleri gözlemleme, değişik kültürlere saygı ile yaklaşma özelliklerini kazanmakta, karşılaştırmalar yaparak kendi kültürlerinin özelliklerini daha iyi tanımlayabilmektedirler.

Oyun merkezli dil aktiviteleri ile öğrencilerimizin öğrenmekten keyif almaları ve İngilizce’yi doğal dil ortamlarında öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Yapılan tüm etkinlikler ile öğrencilerimizin kendilerini İngilizce olarak ifade etmeleri amaçlanmaktadır.

RİTİM - ORFF

Okul öncesi müzik eğitiminde çocuk sesini doğru kullanmayı müzik dinlemeyi bağırmadan birlikte şarkı söylemeyi öğrenir. Ataşehir Anaokulumuzda orff anlayışı çerçevesinde elementer müzik ve hareket eğitimi temel olarak verilir. Çocuklarımızın dans için müzik yaratması ve müziğe eşlik etmeleri vücutlarının kontrolünü kazanmalarını sağlar. Ataşehir Piramit Anaokulu öğrencisi beraber iş yapabilme ve bir gruba ait olma duygularını taşır. Sesini ve nefesini doğru kullanır şarkıları dramatize eder, solo ve koro çalışmalarıyla güven duygusunu pekiştirir. Ataşehir Piramit Anaokulu öğrencisinin ritmik sayma, sayışma ve tekerlemeler sayesinde konuşma becerisi gelişmiş, beden perküsyon yöntemiyle ritmik algısı güçlenmiştir. Ataşehir Piramit Anaokulu’nda temelleri anasınıfı seviyesinde atılan ritim ve ses eğitimi, ilköğretimin büyüyen sınıflarında güçlenir.

HAREKET EĞİTİMİ VE JİMNASTİK

Ataşehir Anaokulumuzda Beden eğitimi dersi amacımız; öğrencilerimizin vücudunu doğru bir şekilde kullanabilen, hareketlerini uygun bir şekilde kontrol edebilen ve kişilik gelişiminin temel öğesi olan özgüven kazanmayı başarabilen bireyler yetiştirmek,  bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak, spor yapma alışkanlığı kazandırmak ve sevdirmek, bir üst eğitim seviyesine hazırlamaktır.

Beden Eğitimi etkinlikleri yaş grubu özellikleri göz önünde bulundurularak çocukların hayal gücü ve oyun ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik yapılandırılmıştır. Oyun dikkat çekme aracıdır. Çünkü, çocuğun en mutlu ve en özgür olduğu ortamdır. Gizli kalmış yeteneklerini oyunla ortaya koyar. Bu yüzden Ataşehir Piramit Anaokulları Jimnastik derslerimizde çeşitli eğitsel oyunlar oynatmaktayız. Jimnastik çalışmalarımızda, temel jimnastik uygulamaları ile kas ve eklem hareketliliğinin geliştirilmesi, vücut esnekliğinin sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca  yürüme, sekme, sıçrama, koşma, atlama, atma vb. gibi çalışmalar yapılmaktadır.

SANTRANÇ

Satranç tüm dünyada zihin sporu olarak kabul görmüştür. Satranç eğitiminin çocukların zihinsel gelişimine katkısı dikkate alınarak birçok ülkede, okullarda ders olarak okutulmaktadır. Ülkemizde de seçmeli ders olarak müfredata girmiştir.

Satranç çocukların çeşitli yetenekler geliştirmesine katkı sunmaktadır. Kısaca;

• Planlı hareket etme

• Mantıklı düşünme

• Sabırlı olma

• Bir konu üzerinde yoğunlaşabilme

• Bütünü görme

• İlerisini hesaplama

• Hayal gücünü gelişimi

• Problem çözme

• Kurallara uyma

• Kaybetmeyi kabullenebilme

YARATICI DRAMA

Yaratıcı drama; doğaçlama, rol oynama gibi tiyatro tekniklerinden yararlanılarak, bir grup çalışması içinde, bireylerin bir yaşantıyı, bir olayı, bir fikri, kimi zaman bir soyut kavramı ya da bir davranışı, eski bilişsel örüntülerin yeniden düzenlenmesi yoluyla ve gözlem, deneyim, duygu ve yaşantıların gözden geçirildiği ‘oyunsu’ süreçlerde anlamlandırması, canlandırmasıdır.

Biz Ataşehir Piramit Anaokulu olarak okul öncesi eğitimi alan çocuklarımızla yaratıcı drama dersleriyle neler hedefliyoruz;

• Farkındalık kazandırmak,

• Bağımsız düşünmeyi sağlamak,

• İşbirliği yapabilme özelliğini geliştirmek,

• Sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratmak,

• Dört temel dil becerisini (konuşma, dinleme, okuma, çizme) geliştirmek,

• Yaratıcılık ve estetik gelişimi sağlamak,

• Kendine güven duyma, karar verme becerilerinin gelişmesini sağlamak,

• Kaslarını hareket ettiren yeni yöntemleri bulmayı, denemeyi ve bedenini çok yönlü geliştirmeyi sağlamak,

• Sanat formlarına duyarlılık göstermeyi sağlamak,

• Duygu ve ifadelerini yansıtmalarını kolaylaştırmak,

• Kendini ifade etmede güven kazandırmak, 

yani kısacası hayatı yaratıcı drama ile yaşayarak öğretmek…

MODERN DANS VE BALE

Okul öncesi çocukları müzikle hareket etmeyi çok severler. Müzikle hareket etmek çocukların yapılaştırılmış bir ritmik hareketi keşfetmesine, dinleme becerilerini geliştirmesine ve görsel ipuçlarını izlemesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra çocukların uzay, çaba ve ilişki kavramlarını anlamasına yardım eder, Okulumuzda haftada bir gün modern dans ve bale çalışmaları yapılmaktadır. Öğrencilerimiz bu çalışmalar ile ekip ile birlikte hareket etmeyi, doğru yönerge almayı, bireysel ve grup çalışmaları ile vücutlarını doğru kullanmayı öğrenmektedirler.