Bizden Haberler Tümü»

Botanik Park Gezimiz

Piramit Anaokulu olarak çocuklarımızla hem farklı çiçek ve ağaç türlerini incelemek, hem de doğa yürüyüşü yapmak üzere N...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Tiyatro Gezimiz

Atasehir Piramit Anaokulu çocukları, konusu yardımlaşma, dostluk olan ve iyilik yapmanın büyük bir erdem olduğunun vurgu...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Yaşlılara Saygı Haftası

Atasehir Piramit Anaokulu nun dev kalpli minikleri ile bugün büyüklerimizi ziyare gittik, ellerini öptük. Dedelerimiz, a...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Mutfak Etkinliğimiz

Atasehir Anaokulları nda  çocuklarımız bugün kendi kurabiyelerini yaptılar sonra da afiyetle yediler.Miniklerimizin...

Haberin tamamı için tıklayınız.

Montessori Toplama Çalışmaları

Ataşehir Piramit Anaokulu Dinazorlar sınıfımız Montessori Matematik Materyallerimizden toplama tablası ile somut olarak ...

Haberin tamamı için tıklayınız.
Sağlıklı Beslenme

Okulumuz

Her çocuğun ayrı ayrı çok özel ve çok değerli olduğu bilinciyle çalışmaktadır. 

Eğitim  kadromuz;  üniversitelerin psikoloji, pedagoji, çocuk gelişimi ve anaokulu öğretmenliği bölümlerinden  mezun  eğitimcilerden oluşmaktadır.

OKUL SAATLERİ

Tam gün                : 08:00 - 18.00

Yarım gün sabah : 08.00 - 13.00

Yarım gün öğle    : 13.00 - 18.00

SAĞLIK

Okulumuzdaki  REVİR  MEMORİAL HASTANESİ tarafından düzenlenmiştir. Revir İlaç takibi  Memorial Hastanesi tarafından  düzenli olarak her ay yapımaktadır.Acil vakalarda yine memorial hastanesi ambulans ve acil servisi kullanılmaktadır.

İlaç kullanması gereken çocuklarımız için velilerimizin önceden “İlaç Takip Formu” doldurmaları gerekmektedir. Aksi halde ilaç verilemeyecektir. İlaçlar öğretmenlerimiz tarafından ilaç izleme formuna işlenerek takip edilir.  

Herhangi bir müdahale gerektiren durumda, çocuklar ancak ailesinin haberi ve onayı ile gerekli sağlık kuruluşuna götürülür.

YEMEK

Tam gün programına katılan çocuklar için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi         kahvaltısı verilir.

Yarım gün programına katılan çocuklar Öğle yemeği ,sabah veya ikindi kahvaltısı, playgroup için sadece meyve servis edilir.

Okulumuzda 11:00 - 11:15 arası meyve saatidir. Ayrıca, okulumuzdan geç çıkan çocuklarımız için meyve servisi tekrarlanır.

Mönüler beslenme uzmanı tarafından hazırlanır.

Tüm yemekler dengeli beslenme ilkelerine göre sağlıklı koşullarda hijyenik olarak, OKUL MUTFAĞINDA hazırlanmaktadır. Yemeklerden numune alınarak 24 saat bekletilir.

İLETİŞİM

Çocuğunuzla ilgili her konuda okulu arayabilirsiniz. Yöneticilerimiz ve  öğretmenlerimiz sorularınızı mutlaka cevaplayacaklardır. 

Sınıf öğretmenleriyle iletişim kurma saatleri gün içerisindeki programın aksamaması amacıyla sabah 08.30- 09.00, öğle 13:30- 15.00 saatleri arasındadır. 

Çocuğunuzun gün içerisinde yaşadığı özel bir durum varsa sizlere telefonla bildirilecektir. 

Aylık olarak hazırlanan bültenlerle okulumuzda yapılacak olan etkinlikler sizlere duyurulacaktır. Bu etkinliklerin tarihlerini günlük olarak takip etmeniz önem taşımaktadır. 

Aile katılımı ile ilgili alternatif çalışmalar aylık olarak evlere gönderilecektir. Bu çalışmaların evde yapılması çocukların okul içi faaliyetlerinin pekiştirilmesi açısından önem taşımaktadır.

GİYİM      

  Çocuklarımızın günlük  okul yaşantılarını kolaylaştırmak üzere,   rahat hareket etmelerine ve kendi başlarına     giyinebilmelerine olanak sağlayacak, okul etkinlikleri sırasında kirlenmelerinin sorun olmayacağı giysiler tercih edilmelidir.

Çocuklarımızın okul çantasında bir günlük iç ve dış yedek giysisi bulundurulur. Temiz –kirli giysi transferi günlük olarak okul çantası ile yapılır.


 

UYKU 

Uyku zorunlu olmayıp ihtiyaç duyan çocuklar, öğlen iki saat dinlendirilir. Uyku takımları 15 gün arayla değiştirilir.

SERVİS 

Çocuklar serviste bulundukları süre içerisinde  grup   kaza sigortası  güvencesi altındadır. 

Öğrencilerimizin güvenliği açısından servis aracının içinde bulundukları sürece emniyet kemerlerinin takılması zorunludur.

Çocukların ulaşımı güvenli servis araçları ile  sağlanırken,  Servislerde yer alan eğitimli hosteslerimiz her konuda çocuğumuza yardımcı olmaktadır.

Servis yetkilileri tarafından önceden belirtilen bırakılış saatinde, bir yetişkinin çocuğu karşılaması gerekmektedir. Çocuğun okula gelemeyeceği günlerde servis yetkilisine haber verilmesi gerekmektedir. 

GÜVENLİK ve ÇOCUK TESLİMİ

Kamera sistemi ile okul ve çevresi 24 saat izlenir ve kayıt altına alınır.

Çocuklarımızın okula girişleri ve çıkışlarında velilerimiz kendilerini kapıda karşılayan nöbetçi öğretmen veya yetkililere çocuklarını teslim eder ve onlardan teslim alır.

Eğitim dönemi başında anne baba dışında çocuğu okuldan alacak başka bir yetişkin varsa veliden imzalı bir bilgi kağıdı alınır.

Okulumuz çocukların güvenliğine uygun olarak düzenlenmiş olup çocukların oyun, öğrenme ve yaşam ortamları keskin malzemelerden, zehirli ilaç ve maddelerden, yakıcı materyallerden ve yutulabilecek nitelikteki eşyalardan arındırılmıştır.

GEZİLER 

Eğitim programımızı destekleyici, eğlenceli gezilerimiz 3-6 yaş grupları ile yapılır. 

Okul gezileri, eğitim ve öğretim programımızın temelini oluşturan araştırma sorgulama konularının en önemli öğrenme yaşantılarını oluştururlar.

Sene başında,  araştırma ve sorgulama konularına göre belirlenen bu geziler ile ilgili ailelerden onay alınır. 

Gezi öncesi çocuklarda merak uyandıracak ön bilgiler verilip, araştırma yapılır ve etkinlikler düzenlenir. Gezilerde edinilen deneyimler gezi sonrasında projelendirilir. Böylece çocuklar sosyalleşerek en doğal öğrenme sürecini yaşarlar.

Geziler İstanbul dahilinde, yarım gün ya da yemekli tam gün olarak düzenlenir ve okul servisleri ile gerçekleştirilir. 

DOĞUM GÜNLERİ 

Çocuklar doğum günlerinde arkadaşları ile birlikte olmaktan zevk alırlar. Dileyen çocukların bu özel günlerini okulda     eğlenceli bir parti ile kutlarız. 

Yılbaşı, bayramlar ve özel günlerin kutlamaları dışında pijama, tak-takıştır, plaj günü gibi komik ve çılgın partilerde de eğleniriz.